Služby

Letisko Sliač - Egypt, Bulharsko, Turecko, Grécko

Charterové lety

Otvorením letiska Sliač dňa 16. júna 2011 sa otvorili možnosti na spustenie charterových liniek do obľúbených prímorských dovolenkových destinácií. 

Ponúkame dovolenkové lety do Burgasu v BULHARSKU, Antalye v TURECKU, Hurghady v EGYPTE a do Heraklionu na ostrove Kréta (GRÉCKO). Tohto roku pribudnú lety do Araxosu (Peloponéz - GRÉCKO). Spolupracujeme s poprednými cestovnými kanceláriami na slovenskom trhu, veríme, že o charterové služby na letisku Sliač bude v budúcnosti záujem.

Pravidelné lety

Pravidelná letecká doprava z letiska Sliač nie je v súčasnosti k dispozícií. Pracujeme na projekte spustenia pravidelnej linky.

Športové letectvo

Športové letectvo využíva letisko Sliač pre účely výcviku nových pilotov a na svoju propagáciu na pravidelne poriadaných leteckých dňoch.

Vojenské lety

Letisko Sliač poskytuje svoje služby aj vojenským lietadlám. Sú to lety Ozbrojených síl SR a tiež lety zo zahraničia. Pri letoch zo zahraničia sa jedná hlavne o lietadlá dopravné, a to buď na prepravu leteckého a vojenského nákladu alebo na prepravu osôb. Vstupom Slovenskej republiky do NATO (r. 2004) sa objem vojenských letov podstatne znásobil. Letisko poskytuje svoje služby aj vojenským lietadlám Ozbrojených síl SR letiacich podľa pravidiel civilného letectva.

Záchranná služba

Letisko taktiež zohráva rozhodujúcu úlohu v realizácii transplantačného programu nemocnice v Banskej Bystrici, nakoľko rýchla a operatívna doprava umožnuje v tejto oblasti aj kooperáciu v rámci celej Európy. Prostredníctvom leteckej prepravy ľudských transplantátov a lekárskych tímov bol zachránený život, alebo prinavrátené zdravie nejednému pacientovi, odkázanému len na túto pomoc.

Nákladná doprava

Veľmi výhodná poloha letiska v aglomerácií miest Zvolen a Banská Bystrica - nemenej v rámci Banskobystrického regiónu a celej Slovenskej republiky ponúka letisku Sliač veľké možnosti rozvoja v oblasti leteckej nákladnej dopravy.
To je umocnené prítomnosťou železničnej nakladacej rampy v tesnej blízkosti letiska.
Z histórie: K preprave nadrozmerného nákladu bolo na letisku Sliač použité aj najväčšie nákladné lietadlo na svete An-124 tzv. „Ruslan“.

Nepravidelné lety

Pre rýchlu a operatívnu komunikáciu je letisko Sliač s obľubou využité lietadlami rôznych zahraničných partnerov pre styk s domácimi podnikateľskými subjektami v regióne. Tieto letové služby využívajú aj diplomatické návštevy Slovenska, účastníci významných športových podujatí a podobne Táto možnost rýchlej a bezpečnej dopravy podstatne zvyšuje atraktivitu nášho regiónu pre európske investície, pretože letisko výrazným spôsobom dotvára dopravnú infraštruktúru nielen banskobystrického regiónu, ale celého Slovenska.


reservation reservation reservation

Sliač

London

Antalya

New York

Prezentácia letiska Sliač

Airport Sliac

Návrat hore